Darmowe motywy do blogów i stron www

W sieci znajdziesz tysiące przeróżnych komercyjnych motywów do WordPress’a.
Skąd wiedzieć, który spełni Twoje oczekiwania? Czy warto wydać kilkadziesiąt dolarów, by na końcu przekonać się, że to nie motyw dla Ciebie? Czy istnieją darmowe motywy, które spełnią Twoje oczekiwania? W końcu, z jakich źródeł korzystać, aby nie napytać sobie biedy?

Darmowe motywy można podzielić na dwie kategorie. Pierwsze to po prostu wersje demonstracyjne płatnych motywów, które możesz swobodnie wykorzystywać do swoich celów. Jednak musisz liczyć się z tym, że ich funkcjonalność będzie nieco ograniczona w porównaniu z wersją płatna.
Druga kategoria to w pełni funkcjonalne motywy, którym jednak daleko pod względem jakości do tych komercyjnych.

Darmowe motywy od Template Monster

Produkty od Template Monster zazwyczaj wzbudzają mieszane uczucia. Wszystko z powodu używanego w większości przypadków framework’a Cherry, który niestety nie należy do demonów szybkości. Myślę, że jednak warto sprawdzić i przekonać się na własnej skórze, choćby w krótkich testach jak wypada najnowsza jego wersja, niż kierować się obiegowymi opiniami.

Poniższe motywy zostały wybrane i opisane przez przedstawiciela Template Monster. Zachęcam Cię do zapoznania się z nimi i wypróbowania. Kto wie, być może wśród nich jest nowy motyw dla Twojej strony lub bloga 🙂

Monstroid2 Lite jako darmowy motyw do WordPress’a

Monstroid2 Lite - darmowy motyw do bloga i strony www

Monstroid2 Lite to darmowa wersja motywu flagowego z oferty Template Monster. Motyw zawiera tylko kluczowe rozszerzenia i nie posiada motywów potomnych, które dostępne są w pełnej wersji produktu. Dlatego motyw pasuje do tworzenia blogów i stron personalnych. Chociaż można szybko rozszerzyć funkcjonalność strony za pomocą popularnych wtyczek.
Do podanego motywu są dodane kluczowe wtyczki wchodzące w zestaw Cherry Framework 5.0. To pozwala korzystać z rozwijanego menu, dynamicznego slider’a, managera panelu bocznego, mediateki oraz kalendarza. Motyw także wspiera fonty webowe Google.

Zobacz demo | Pobierz motyw

 

Travelop Lite wśród darmowych motywów od Tempalte Monster

Darmowe motywy do WP - Travelop lite

Za pomocą tego motywu można stworzyć między innymi nowoczesny blog poświęcony podróżom, Posiada uniwersalny projekt. Dlatego wystarczy zmienić zawartość wpisów i obrazki w banerach i sliderze, aby strona wyglądała inaczej. Dopasować kolory, fonty i elementy na stronie można za pomocą rozbudowanych opcji personalizacji.
Motyw Travelop Lite opiera się o Cherry Framework 5.1. Jednak dodano tylko kluczowe wtyczki i widgety Cherry. To pozwala korzystać z MegaMenu, dynamicznego slider’a, mediateki, managera menu bocznego i opcji mediów społecznościowych. Oprócz tego motyw jest kompatybilny z popularnymi wtyczkami z repozytorium WordPress.

Zobacz demo | Pobierz motyw

MalcolmY, kolejny darmowy motyw od Template Monster

MalcolmY - darmowe motywy do WordPress'a

Motyw nadaje się do tworzenia portfolio dla fotografa oraz projektanta webowego. Ma nie tylko nowoczesny projekt, lecz także rozbudowaną galerię, która pomoże w najlepszy sposób przedstawić prace właściciela strony. Przy tym motyw nie jest przeciążona elementami graficznymi i skryptami, dlatego będzie szybko ładować się na różnych urządzeniach.
Motyw został zbudowany w oparciu i Cherry Framework 5.1 i zawiera rozbudowane wtyczki Cherry. To są Cherry Projects, Cherry Sidebars, Cherry Team Members oraz Cherry Socialize. Oprócz tego do użytku jest dostępny wizualny edytor stron PageBuilder i 25+ modułów. Motyw jest responsywny i przyjazny dla SEO.

Zobacz demo | Pobierz motyw

Darmowe motywy od Tempalte Monster – Spello

Darmowe motywy do WP - Spello

Poszukujesz motywu do tworzenia strony dla firmy oferującej szkolenia oraz kursy? W tym przypadku warto zwrócić uwagę na Spello. Motyw ma nie tylko nowoczesny projekt, lecz także zawiera szereg przydatnych funkcji. Oprócz tego motyw ma wygodne opcje zarządzania wyglądem, które zostały przeniesione do sekcji „Personalizacja”.
Podany motyw opiera się o Cherry Framework 5.1. Oprócz tego dodano do niego Revolution Slider, TM MegaMenu i wizualny edytor stron Elementor. A jeśli wyniknie potrzeba rozszerzenia funkcjonalność strony, można użyć popularnych wtyczek do WordPress’a.

Zobacz demo | Pobierz motyw

Furnicom – darmowy motyw WordPress’a

Furnicom- darmowe motywy do WP

Projekt motywu jest poświęcony meblom i będzie idealnie pasował do tworzenia strony dla firmy oferującej tego typu produkty. Spokojnie zbudujesz na nim także strony poświęcone innej tematyce. Pomogą w tym wygodne opcje personalizacji oraz obecność rozbudowanych wtyczek i widgetów.
Oprócz wtyczek Cherry do motywu jest dodany Revolution Slider i TM MegaMenu. Motyw posiada wizualny edytor stron Elementor i dodatkowe rozszerzenia dla niego od zespołu ZEMEZ. To pozwala tworzyć unikatowe projekty stron dzięki metodzie „Przyciągnij i Upuść”. Motyw także wspiera fonty webowe Google i technologię Retina.

Zobacz demo | Pobierz motyw

Gdzie jeszcze szukać darmowych motywów do WordPress’a?

  • Theme Forest – bodaj największy zbiór motywów płatnych. Raz w miesiącu udostępniane są darmowe materiały. Czasem zdarzają się wśród nich motywy do WP. Jednak są to wersje, które nie dają możliwości aktualizacji.
  • Template Monster – bardzo duży zbiór motywów, bardziej do stron niż blogów. Wśród nich sporo darmowych motywów gotowych do dowolnego wykorzystania.
  • WordPress.org – oryginalne repozytorium wordpress.org z motywami. Znajdziesz tu motywy darmowe oraz wersje demo komercyjnych produktów.
  • ATHEMES – ciekawa kolekcja darmowych motywów
  • Colorlib – kolejna lista darmowych motywów do WP
  • Darmowe motywy do WPThemeGrill i kolejne darmowe motywy
Te wpisy mogą Ci się spodobać