Idealny ojciec – prawda objawiona

Słyszeliście pewnie nie raz z ust rodziny lub znajomych – „postarajcie się o dziecko, to wielkie szczęście i nieopisana radość”. Muszę przyznać, że jest w tym zdaniu ziarnko prawdy, ale są również wierutne kłamstwa i niedopowiedzenia.

Otóż moi drodzy, jeśli ktoś namawia Was na posiadanie dzieci, to nie robi tego z troski o Was, lecz.. po to byście też mieli tak samo przerąbane. Żebyście nigdy więcej nie zaznali spokojnej nocy. Żeby na każdym kroku waszego dziecka w waszej głowie rodziły się chore wizje tego, jakież straszne wypadki mogą się zdarzyć.
Kilka faktów, które musicie przyswoić to to, że pierwszy etap życia waszej pociechy to posiłki, kupy i spanie. Plus jest taki, że kupy jeszcze nie śmierdzą niemiłosiernie. Jednak nie ma się o co martwić, to się zmieni, wraz z rozszerzaniem diety.

Kiedy dziecko zaczyna już cokolwiek rozumieć z otaczającego świata, staje się perfidne i wyrachowane, bo wie, że może sobie na to pozwolić. Pogódźcie się z tym, że często będzie sprytniejsze od Was.
Kiedy zaczyna chodzić, to w zasadzie rodzi się kolejny problem. A przy bliźniakach — podwójny. Bo weźmie takie małe i rozejdzie się w przeciwne strony. I bądź tu mądry i goń.

idealny tata - conatotata.pl

Jakbyś nie starał się zdobyć nagrody idealny ojciec roku. to wierz mi, Twoje własne dziecko też potrafi wkurzyć i to przez duże WKU…. i z masą wykrzykników na końcu.
I kiedy ziejesz już ogniem, rzucasz gromy i przeklinasz na czym świat stoi, to wtedy weźmie ci to takie małe i się spojrzy….w ten taki sposób, że normalnie już nie możesz…i oczy zmruży w uśmiechu. Wachlarz niepełnych mleczaków pokaże i już po ptakach. Jesteś jego. Przechytrzył cię!
On wie, już się nie gniewasz, nie wkurzasz nawet przez maleńkie „w” z wesołą buzią na końcu. Już nie pamiętasz nawet o co się ciskałeś. I mało tego. Ta mała przebiegła istota to wykorzysta za każdym razem, kiedy zbliży się do granicy Twojej cierpliwości.

A potem gdy spotkasz znajomego, będziesz go usilnie namawiać — bo dziecko to wielkie szczęście i nieopisana radość. Tak, mówię Ci, idź i najlepiej już zacznijcie…

Ps. Dobra wiadomość jest taka, że idealny ojciec istnieje. Dla każdego dziecka ma na imię tata.

 

Te wpisy mogą Ci się spodobać